Robert Kubica elképesztő hajrával megnyerte az ERC szezonnyitó futamát, a Janner Rallye-t.

Kubica az utolsó előtti szakaszig a második helyen volt közel 12 másodperccel lemaradva Vaclav Pech-től.

A lengyel versenyzőnek fékproblémái akadtak, illetve egy 10 másodperces büntetést is kapott, korai rajt miatt.

Kubica az utolsó gyorsaságira két szöges és két téli gumit rakott fel a Fiestára, míg Pech slickeken ment. Kubica ennek a húzásának köszönhetően fél perccel gyorsabb volt cseh ellenfelénél, és a 11.8 másodperces hátrányából 19.9 másodperces előnyt kovácsolt.

A dobogó legalsó fokára a hazai pályán versenyző, Raimund Baumschlager állhatott fel.

Kajetan Kajetanowicz sokáig vezette a versenyt, azonban a szombati napon összetörte a Fiestát és a verseny feladására kényszerült.

A magyar indulók közül Lukács Kornél „Csucsu” – Mesterházi Márk páros a tizenötödik helyen teljesítette a futamot. Klausz Kristóf – Kecskeméti Balázs kettős, harmincnyolcadikként ért célba a Renault Clio R3-al. Bessenyeyék és Hadikék is váltóhiba miatt álltak ki a versenyből. Az Ifj. Érdi Tibor – Zsiros Gábor egység is technikai hiba miatt esett ki.