Kajetan Kajetanowicz az Acropolis Rallyn legyőzte legfőbb riválisát, Craig Breent, és ennek köszönhetően elhódította a 2015-ös rally Európa-bajnoki címet.

A 61. Seajets Acropolis Rally programjában kilenc gyorsasági szerepelt, amelyből szombaton kettőt, vasárnap pedig hetet kellett volna teljesítenie a mezőnynek. A zárónap délutánján hatalmas esőzés zúdult Loutraki térségére, így a szervezők törölték a délutáni három szakaszt.

151012 acropolis n2

A szombati első, Kineta – Loutraki közötti 24 kilométeres távon Kajetanowicz 12 másodpercet adott a Peugeot 208 T16-al versenyző Craig Breennek. Botka Dávid egy harmadik időt autózott a Mitsubishivel Lancer Evo IX-el.
A következő pályán hazai siker született. Lambros Athanassoulas közel fél perccel előzte meg a második helyen célba érő Craig Breent, aki technikai gondokkal küzdött. Alexey Lukyanuk harmadikként teljesítette ezt a szakaszt, megelőzve a Fordos Kajtót.
Az összetettben Athanassoulas állt az élen, 9.6 másodperccel megelőzve Kajtót és 14.7-el Craig Breent.

151012 acropolis n3

Vasárnap reggel Kajetanowicz egy szakaszgyőzelemmel kezdett, amelynek köszönhetően az összetett értékelés élére ugrott. A négyes gyorsaságin Breen rálépett a gázpedálra és 20 másodpercet adott a mezőnynek. Kajto csak harmadikként teljesítette ezt a pályát, így Breen átvette tőle a vezetést. Lukyanuk hibázott, amelynek következtében megsérült a Ford Fiesta R5-ösének a futóműve.
Az ötös, Kefalari-i gyorson Breen tovább növelte előnyét, miután 16 másodperccel ért célba Athanassoulos és Kajetanowicz előtt.
A következő szakaszon Breent utolérte a balszerencse, mivel a felcsapódott a Peugeot-jának a motorházteteje. Az ír pilóta rengeteg időt veszített és csak a hetedik pozícióban gurult be a célba. Kajetanowicz újabb részsikert könyvelhetett el. A lengyel pilóta mögött Athanassoulas lett a második és Botka Dávid ismét a top 3-ban végzett.
Az összetettben Kajetanowicz átvette a vezetés Breentől, és mivel az utolsó három szakaszt törölték a szervezők a programból, így Ziria-i gyorsasági után Kajto lett az Acropolis Rally győztese.
Az ERC 2-ben a Botka Dávid – Szeles Péter páros diadalmaskodott Dominyikas Butvilas és Lambros Kyrkos előtt. Botka ennek a sikernek köszönhetően az ERC 2 bajnoki tabella élére ugrott.

„Igen, megcsináltuk! Ez egy csodálatos érzés. Ez volt az álmom, ami most valósággá vált, így életem egyik legkülönlegesebb napja a mai.” –nyilatkozta Kajetanowicz.

„Az időjárás katasztrofális volt, de erről nem tehetett senki. Nem tudom, hogy jó döntés volt-e az utolsó szakaszokat törölni, mivel én nem voltam ott. Csalódott vagyok, de nem tudok semmit csinálni.” –mondta a verseny ezüstérmese, Craig Breen.