Nasser Al-Attiyah győzelmével ért véget a Ciprus Rally a hétvégén. A katari pilóta az összetettbeli sikere mellett a közel-keleti rallybajnokság (MERC) első helyéért járó serleget is bezsebelte. Al-Attiyah mögött Kajetan Kajetanowicz lett a második az abszolút értékelésben.

A rally Európa-bajnokság keretein belül Kajetanowicz lett az aranyérmes a ciprusi futamon. A lengyel Fordos pilótát Bruno Magalhaes és Roberto Consani követték.

150928 erc n2

Kajto, Jarek Barannal az oldalán, közel 4 és fél perces előnyt épített ki a 16 szakaszos versenyen a LOTOS Rally Team Ford Fiesta R5-ösével.

„Ez egy csodálatos futam volt a számunkra. Nagyon keményen nyomtuk egészen a célig. Sok pilótának akadt gondja a verseny alatt, ami azt mutatja, hogy milyen nehéz is a Ciprus Rally. A csapat fantasztikus munkát végzett ezen a hétvégén is. Ez egy remek rally volt és hatalmas győzelmet arattunk, a bajnokságban pedig nagyon fontosak lesznek azok a pontok, amiket itt szereztünk.” –nyilatkozta Kajetanowicz.

150928 erc n3

Az ERC 2-ben a Botka Dávid – Szeles Péter duó szombaton váltógondokkal küzdött. Vasárnapra kicserélték a hibás alkatrészt és végül kategória elsők lettek. Utólag azonban egy 2 perces időbüntetést kaptak, ami miatt hátrébb csúsztak az eredménylistán.

A Ranga Péter – Czakó Janek páros a kategória harmadik helyén autózott, amikor kitört a Mitsubishijüknek az egyik kereke, és így idő előtt ért véget a ciprusi futam számukra.

Az ifj. Érdi Tibor – Patkó Gergely kettős az első napon búcsúzott a viadaltól, miután beestek egy mély árokba.

AZ ERC 3 értékelésben az orosz Dimi Morozov nyert, akinek Széchényi Zoltán diktálta az itinert.

A német Edith Weiss, Nyirfás Juliannával vágott neki a távnak. Szombaton ugyan kiestek, de vasárnap visszatértek és a MERC értékelésben a 7. helyen értek célba.

9. A.Tlusták – L.Kucera (Skoda Fabia S2000)   +9:46.7
10. Botka Dávid – Szeles Péter (Mitsubishi Lancer Evo IX)   +10:03.8 /2:00 büntetéssel/

5. Ifj. Érdi Tibor   44

Az rally Európa-bajnokság október 9-11. között az Acropolis Rallyval folytatódik.