Jan Kopecky nyerte a rally Európa-bajnokság hetedik fordulóját, a Barum Rallyt. A cseh pilóta a tizenöt szakaszból kilencet megnyert a Skoda Fabia R5-tel, és közel fél percet adott a második helyen célba érő, Václav Pechnek.

Kopecky a Barum Rally győzelméért járó serleg mellé a második cseh bajnoki címét is bezsebelte a hétvégén.

150901 erc n2

„Az egész hétvége fantasztikus volt. Szeretnék köszönetet mondani az egész Skoda Motorsport csapatnak, mivel nagyszerű munkát végeztek. A tömeg hatalmas élményt nyújtott számomra, és nagyon jó érzés volt ennyi rajongó előtt megnyerni a versenyt. Pavelnek (Pavel Dresler) is köszönettel tartozok, mert nagyon sokat segített, és az R5-ös Fabiáról is csak jókat tudok mondani. Ez egy tökéletes verseny volt számunkra.” –nyilatkozta a Kopecky.

A dobogó második fokára a 2014-es Barum Rally győztese, Václav Pech állhatott fel, míg a harmadik pozícióban a bajnokságot vezető Kajetan Kajetanowicz ért célba az R5-ös Ford Fiestával. Kajeto legnagyobb riválisa, Craig Breen csak a hetedik helyen vitte célba a Peugeot 208 T16-ot.

A cseh futamon több magyar páros is rajthoz állt. A Botka Dávid – Szeles Péter Mitsubishis páros az összetett tizenegyedik, az ERC2 értékelésben pedig az első helyen teljesítette a távot. Rongits Attila Hannus Lászlóval az oldalán a huszonhatodik lett a Mitsubishi Lancer Evo IX-sel. A Klausz Kristóf – Kecskeméti Balázs kettős a negyvenötödik pozícióban fejezte be a Barumot.

3. Alexey Lukyanuk   105

Az ERC mezőnye legközelebb Ciprusra látogat. A Cyprus Rally szeptember 25-27. között kerül megrendezésre.