Hazai siker született a rally Európa-bajnokság idei harmadik állomásán, a Circuit of Ireland-on. A Peugeot Rally Academy ír kiválósága, Craig Breen 6,4 másodperces előnnyel győzött a Belfast-központú futamon a lengyel Kajetan Kajetanowicz előtt.

Az aszfaltos pályákon Breen és Robert Barrable hatalmas csatát vívott az első helyért. Az első versenynap után Breen állt az élen, 1,5 másodperccel megelőzve Fordos honfitársát. A szombati első szakasz után Barrable átvette a vezetést, és 8 másodperccel volt gyorsabb a Peugeot-s versenyzőnél. A két ír pilóta csatája a tizenhatodik gyorsaságiig tartott, amikor is Barrable hibázott és kiesett a versenyből. Breen ekkor közel 20 másodperces előnnyel várta az utolsó három szakaszt Kajetanowicz előtt. A harmadik helyen a Ford Fiesta RRC-vel induló Josh Moffett állt, aki több mint 1 perccel maradt el az éllovastól. Breen az utolsó három gyorsaságiból kettőt megnyert és végül 6,4 másodperccel bizonyult gyorsabbnak „Kajeto”-nál. A dobogó legalsó fokára az ír Moffett állhatott fel.

150404 kajeto

„Egész életemben erre a pillanatra vártam. Az, hogy itt Írországban nyerni tudtam, többet jelent számomra a világon bárminél. Az utolsó szakaszon volt egy túlcsúszásunk és kétszer is elakadtunk. Azt hittem, hogy elszúrtam a hétvégét, de Scott tartotta bennem a lelket.” –nyilatkozta Breen.

A Hideg Krisztián – Kerék István páros megnyerte az ERC2-t, az összetettben pedig a 13. helyen végzett. Botka Dávid Mihalik Péterrel az oldalán az ERC2 bronzérmese lett, az abszolútban pedig a 18. pozícióban zárta az Ír Rallyt. Vojtech Stájf fékproblémával küzdött, de így is a kategória ezüstérmese lett. Az Ekaterina Stratieva – Nyírfás Julianna kettős a 28. helyen ért célba a Citroen C2R2-vel, a Ladies Trophy-t pedig az első helyen zárták. Inessa Tushkanova csúnyán összetörte a Mitsubishi Lancer EVO X-ét.

150404 tushkanova

Ifj. Érdi Tiborék számára a sebességváltó meghibásodása miatt idő előtt ért véget a futam. Klausz Kristóféknak és Várkonyi Szabolcséknak is a hatodik szakaszon fejeződött be a viadal.

28. E.Stratieva – Nyírfás Julianna (Citroen C2 R2) +31:21.2

Az ERC következő állomásának az Azori-szigetek ad otthont. A SATA Rallye Acores június 4-6. között kerül megrendezésre.