Hétvégén rendezték meg a rally Európa-bajnokság második futamát, a Rally Liepajat. A lett futamot a Peugeot Rally Academy pilótája, Craig Breen nyerte meg. A bajnokság éllovasa, Kajetan Kajetanowicz nem ért célba a havas viadalon, de így is megőrizte vezető helyét és elhódítota az Ice Master címet.

Craig Breen több mint másfél perces előnnyel nyerte meg a Rally Liepajat. A Peugeot 208 T16-ot terelgető pilóta mögött az észt Siim Plagi ért célba. A dobogó legalsó fokára Dominykas Butvilas állhatott fel.

150211 erc n2

Kajetan Kajetanowicz az ötödik gyorsasági egyik balos kanyarjában kiütötte a Ford Fiesta R5-ös első futóművét és ez a lengyel pilóta versenyének a végét jelentette. Kajto így is az Ice Master cím tulajdonosa lett és vezető helyét is megőrizte a bajnoki tabellán.

Lettországban több magyar páros is rajthoz állt. A Botka Dávid – Mihalik Péter kettős az abszolút 16. helyen ért célba. A Hideg Krisztián – Kerék István páros a 18. lett a Mitsubishivel. A Klausz Kristóf – Kecskeméti Balázs duó a 29. pozícióban teljesítette a futamot.