Kajetan Kajetanowicz toronymagasan megnyerte a Jänner Rallyet. A lengyel pilóta egy híján az összes szakaszt megnyert, és több mint hét perc előnnyel ért célba Robert Consani előtt.

„Fantasztikusan jó volt az egész hétvége. Köszönöm a csapatomnak és a szponzoraimnak a segítséget és a támogatást…” –mondta a futamgyőztes Kajetanowicz.

A pilótáknak nem volt könnyű dolguk, mivel a pályákat hó és jég borította. Az első gyorsaságin az egyik nagy esélyes, Craig Breen a hófalban kötött ki és a verseny feladására kényszerült. „Ez egy 10 km/h-val történt baleset volt. Lelassítottam de a kanyarban elveszítettem a tapadást ezután pedig az autó eleje elindult kifelé. A kocsi nem sérült meg, de az alja felakadt és meg se tudtuk mozdítani…” –nyilatkozta Breen.

150106 erc n2

Alexey Lukyanuk az első szakaszon öt percet elveszített, miután meg kellett állnia a motor túlmelegedése miatt. A fehérorosz pilóta végül megnyerte az utolsó gyorsaságit és az összetett harmadik helyén vitte célba az R5-ös Ford Fiestát.

Az ERC2-ben Stajf Vojtech diadalmaskodott a Subaru Imprezával. A cseh pilóta mögött Botka Dávid lett a kategória második helyezettje.

Az ERC3-ban lengyel siker született. A Peugeot 208 VTi R2-vel induló Slawomir Ogryzek közel 4 és fél perces előnnyel nyerte meg a kategóriát Simone Tempestini előtt. Klausz Kristóf harmadik, Várkonyi Szabolcs pedig ötödik lett ebben az értékelésben.

A Botka Dávid – Mihalik Péter kettős a kilencedik helyen teljesítette az osztrák futamot. A Trencsényi József – Verba Gábor duó a tizenkettedik pozícióban ért célba az R5-ös Fiestával. Klausz Kristóf Kecskeméti Balázzsal az oldalán a tizenötödik időt autózták a Renault Clio R3-al. A Várkonyi Szabolcs – Berendi Dávid Hondás alakulatot a tizenhetedik helyen intették le.