A korábbi Forma-1-es pilóta, Stéphane Sarrazin nyerte a rally Európa-bajnokság idei utolsó futamát, a Korzika Rallyt. A francia pilóta mögött honfitársa, Bryan Bouffier lett a második, míg Kevin Abbring harmadikként teljesítette a távot.

Stéphane Sarrazin, aki az endurance világbajnokságban (WEC) szerepel, korábban pedig a rally vb-n a Subaru gyári versenyzője volt, közel 20 másodperces előnnyel fejezte be a futamot.

Az idei ERC bajnok, Esapekka Lappi az első versenynapon összetörte a Fabiát, míg csapattársa, Sepp Wiegand el sem tudott rajtolni, miután a teszten kiéget a Skodája. Craig Breen is idő előtt fejezte be a Korzika Rallyt. A Peugeot 208 T16-oson technikai hibák jelentkeztek a négyes gyorsaságin, ami az ír pilóta futamának a végét jelentette.

141108 erc n2

Több magyar páros is szerepelt a Tour de Corse-on. A Puskádi János – Gódor Barnabás kettős az összetett huszonegyedik helyén ért célba a S2000-es Fabiával. Az ifj. Érdi Tibor – Táborszki Attila duó a huszonötödik időt autózta a Mitsubishi Lancer Evo X R4-el, ami a Production Cup-ban a hatodik helyet jelentette. A Bessenyey Zoltán – Nyírfás Julianna egység a huszonhetedik lett a Honda Civic Type-R R3-al, és sikerült megvédeniük a bajnoki címüket a kétkerék-meghajtásúak között.