Rallyheart.hu a Facebookon! Rallyheart.hu a Twitteren! Rallyheart.hu az Instagram-on! Rallyheart.hu a Youtube-on! google plus icon Rallyheart.hu kapcsolat!rss icon

Nyolc verseny, több ezer kilométer, és egymás mellett töltött órák százai után az összetett verseny 2. helyen zárta a 2018-as Országos Rallye Bajnokságot a Turán Motorsport versenyzőpárosa, Turán Frigyes és Bagaméri László. A szezonzáró I. Nyíregyháza Rally utolsó gyorsasági szakaszán 2 másodperccel maradtak el legfőbb riválisuktól, és mindössze 1 ponttal, az éves összesítésben, ennyin múlott a bajnoki cím.

Négy autóval érkezik az Országos Rallye Bajnokság idei szezonzáró állomására a Korda Racing, a csapat versenyzői a jövő évi Európa Bajnokság előzetes naptárában is szereplő Nyíregyháza Rallyn dobogós helyezésekkel szeretnék zárni az évadot.

Székesfehérváron állt legutóbb csatasorba Lángi Attila, így már alig várta, hogy újra autóba ülhessen. Veres Gáborral karöltve semmiképp se szerették volna kihagyni a szezonzáró Nyíregyháza Rallyt – még akkor sem, ha már semmi beleszólásuk nincs a bajnokságba. A Varga Racing Team duójának tehát az a célja, hogy egy jó hangulatút és jóízűt autózzon.

Pályafutásuk egyik legnehezebb, legösszetettebb versenyére készül Gyöngyösi Marcell és Kollár Károly a Nyíregyháza Ralin, ahol a Rali 2 mezőnye egyetlen nap alatt teljesít 130 gyorsasági kilométert.

A 2018-as Országos Rallye Bajnokság utolsó versenyére, az I. Nyíregyháza Rallyra készülnek a CREDOBUS-LPWMSport versenyzői, amin nem csak az abszolút magyar bajnoki cím sorsa, hanem több kategória dobogós helyei is eldőlnek a hétvégén.

Maratoni versenyre készül az MR Racing Hondás alakulata az ifj. Fogarasi Attila - Papp Tamás duó, akik a hétvégén, Nyíregyházán zárják le a 2018-as Országos Rallye Bajnokság szezonját.

Egyik kedvenc versenyével, a németországi Lausitz Rallyval kezdte a novembert a Korda Racing, a csapat Skoda Fabia R5-ösével Kiss Ferenc és Patkó Gergely szállt harcba a nemzetközi mezőnyben.

Hat szakaszt nyert meg az MR Racing Hondás duója az 52. Aquaprofit Mecsek Rallye a 2WD Kupában, ám a verseny előtti technikai nehézség meggátolta őket a jó szereplésben.

Fontos pontokat szereztek a CREDOBUS-LPWMSport versenyzői az idei hazai bajnoki szezon hetedik futamán az 52. Aquaprofit Mecsek Rallye-n.

Egész jól indult a Strider Zoltán - Bárdos Péter duó idei Mecsek Rallye-ja, az első nap végén a páros az ORC 5. helyén állt, ám egy defekt miatt visszacsúsztak. A Korda Racing Mitsubishis duója végül a hetedik helyen zárta a versenyt.

Vegyes érzelmekkel zárták a Korda Racing versenyzői az idei Mecsek Rallyt, Kazár Miklós az abszolút negyedik, Hevesi István pedig az ORC értékelés abszolút második helyén zárta a viadalt.

Pályafutása egyik legjobb versenyét vívta Wirtmann Ferenc és Kerekes József a Mecsek Rali historic-Európa-bajnoki futamon. A Ford Escort Mk II-essel az utolsó méterekig szoros küzdelemben voltak a Pettersson–Nilsson kettős Porschéjával, amelyet sikerült legyőzniük. Wirtmann állítása szerint ez volt élete legnagyobb győzelme.