Az abszolút 13. helyet szerezte meg Vizin László és Zsiros Gábor a Rali-Európa-bajnokság kilencedik futamán, a Ciprus Ralin.

Ezzel ugyan nem sikerült a kitűzött célt, az Eb-pontot elérni, Vizin azonban így is elégedett és boldog, hogy egy ilyen nagyon nehéz körülményű, ugyanakkor élvezetes versenyen részt vehetett és sikeresen teljesítette azt.

Vizin László: – Húúú, nagyon jó volt a mai napunk is. A pályák durvák voltak, de úgy tűnik, ezeket az autókat nagyon jól megépítették. Három pálya volt ma a programban, egy lobogós, jól belátható, a másik kettő klasszikus ciprusi, kanyar kanyar hátán, hatalmas kövekkel.

40922 vizin n 2

Elfáradtam estére, de annyira belejöttem a versenyzésbe, és (Zsiros) Gabikával annyira élveztük, hogy szívesen elmentünk volna még egy körre.

A Tagai Racing Technologytól nagyon jó autót kaptunk, a Peugeot egy mukkanás nélkül tette meg a teljes távot, le a kalappal a csapat és az autó előtt is. Hankook gumikkal versenyeztünk, azok is jól teljesítettek.

Szerettünk volna Eb-ponttal hazatérni, de nagyon sok tehetséges fiatal versenyző között indultunk, és így 61 évesen már nem vagyok képes csodákra. De ez rendjén is van, hiszen a versenyeket a fiataloknak kell nyerni. Mi azért jöttünk, hogy jól érezzük magunkat, egy nagyon kemény versenyen küzdjünk és a lehető legjobbat hozzuk ki magunkból. Ez sikerült, úgyhogy nagyon boldog vagyok.