A Maximmun Racing Team pilótája 2012-es sikeréhez hasonlóan ismét egy Mitsubishivel vág neki az Iseum Rallye-nak.

A Magyar Rallye elmúlt három esztendejének abszolút bajnoka, Kazár Miklós most sem tagadta meg önmagát, és megint képes volt meglepő húzásra az idei ORB harmadik állomása, az Iseum Rallye előtt. A Maximmun Racing Team pilótája és navigátora, Ferencz Ramón ugyanis az utolsó szombathelyi versenyt 2012-ben megnyerte egy Mitsubishivel, ezért úgy döntöttek, győztes csapaton ne változtass, így a hétvégén ismét a Mitsubishi Lancer EVO IX-essel vág neki a bajnoki futamnak. Kazár nemrég eltört és megműtött karja egyre jobb, így a páros egyértelműen a győzelem igényével száguld a murvás pályákon.

Eddig mind Egerben, mind pedig Miskolcon dobogóra állhatott a Magyar Rallye legutóbbi három évben abszolút bajnoki címet szerző pilótája, az összetettben második helyen álló Kazár Miklós és navigátora, Ferencz Ramón a hétvégi, Szombathely környékén rendezendő Iseum Rallye-n szeretné idei első győzelmét megszerezni. A páros ugyanis 2012-ben, az utolsó itt rendezett bajnoki futamot megnyerte, éppen ezért keresve sem találhatnának jobb helyszínt ahhoz, hogy 2015-ben is visszataláljanak a győztesek útjára. Ennek érdekében ismét autót cserélnek, és az év elején már bizonyító Mitsubishi Lancer EVO IX-essel állnak rajthoz.

„Nagyon sokat gondolkodtunk azon, hogy a két remekül felkészített autóból melyiket válasszuk. Aztán felidéztük a három évvel ezelőtti sikerünket, és úgy döntöttünk, az itteni murvás pályákon jobb teljesítményre képes Mitsubishi mellett döntöttünk. Az év elején több versenyt is ezzel teljesítettünk sikerrel, így nem lesz számunkra idegen. A csütörtöki teszten az utolsó beállításokat is elvégezzük rajta, és bízom abban, hogy már ez az edzés megerősíti bennünk azt, hogy jól döntöttünk. A karom már majdnem tökéletes, így mindenképpen a győzelemért szállunk harcba. Ugyanakkor semmit sem bízok a véletlenre, és Miskolchoz hasonlóan egy orvos és egy gyógytornász is helyet kapott a csapatunkban” – jelentette ki a Maximmun Racing Team pilótája.