Rhys Millen nyerte a Red Bull Globális Rallycross Bajnokság (GRC) idei hatodik futamát Daytonában. Millen az ötödik pilóta, aki diadalmaskodni tudott a 2014-es kiírásban.

A Hyundaios versenyző mögött Ken Block lett második, „Bucky” Lasek pedig a dobogó legalsó fokára állhatott fel. Millen autójának motorja elromlott a döntő utolsó körében, de az új-zélandi pilóta akkor előnyt épített fel, hogy még így is meglett a futamgyőzelem.

140823 grc n2

„Megemelem a kalapomat a csapatom előtt. Már a hétfői teszten mosolyt csalt az autó az arcomra...” –nyilatkozta Millen.

Bár a bajnokság éllovasa, Nelson Piquet Jr. ezúttal lemaradt a dobogóról, így is megőrizte vezető helyét a tabellán. Ken Block ennek az ezüstérmes pozíciónak köszönhetően három helyet javított az összetettben, és jelenleg csak 40 pont választja el Piquet-től.