Sebastien Ogier vezeti a 2015-ös rally világbajnokság utolsó fordulóját, a Wales Rallyt. A Volkswagen francia kiválósága a pénteki 6 szakaszból ötöt megnyert, és több mint 13 másodperces előnnyel várja a szombati folytatást a Citroenes Kris Meeke előtt.

Az első gyorsaságin, a 32 kilométeres Hafren-en, Ogier 0,8 másodperccel volt jobb finn csapattársánál, Jari-Matti Latvalánál. A francia versenyzőt néhány néző is hátráltatta, akik a pályán gyalogoltak. „Volt néhány örült az úton, akik sétáltak, és még csak el se ugrottak, amikor jöttem. Nem tudom, hogy mit kerestek ott?” –nyilatkozta dühösen Ogier.

A második szakaszon ismét a francia világbajnok volt a leggyorsabb. Ogier 1,6 másodperccel volt jobb Kris Meeke-nél. Jari-Matti Latvala hibázott, és becsúszott az árokba. A finn pilóta a második helyről búcsúzott a versenytől. „Nagyon nehéz, mivel nagyon csúszkálunk. Próbálok az úton maradni.” –mondta a versenyt vezető Ogier.

151113 wales n2

A harmadik gyorson, a 30 kilométeres Myherin-en kettős Volkswagen-siker született. Sebastien Ogier mögött Andreas Mikkelsen ért célba, igaz a fiatal norvég közel 7 másodpercet kapott a csapattársától. A nap felénél Ogier 13 másodperces előnnyel állt az élen Kris Meeke előtt, az összetett harmadik helyén pedig Andreas Mikkelsen tanyázott. „Sajnálom Jarit, mert vártam, hogy majd egy jót csatázunk. Akad még néhány versenyző, akik keményen nyomják, szóval nem lazíthatok.” –árulta el Ogier.

A délutáni kört Meeke kezdte a legjobban. Az ír pilóta 5,2 másodpercet adott Ogiernek, és 11,2-vel előzte meg Mikkelsent. A hátralévő két gyorsaságin Ogier verhetetlen volt. A nap végére 13,5 másodperces előnyt épített ki Meekevel szemben. Andreas Mikkelsen több, mint fél perccel maradt el francia csapattársától. A top 10-be Mads Ostberg, Dani Sordo, Ott Tänak, Hayden Paddon, Elfyn Evans, Lorenzo Bertelli és Stéphane Lefebvre fért még be.
„Örülök, hogy gond nélkül sikerült befejeznünk ezt a napot. Meeke nagyon jól megy, nem lesz könnyű megnyerni ezt a versenyt.” –nyilatkozta a nap végén Sebastien Ogier.

A WRC 2-t a Ford Fiesta R5-tel versenyző Eric Camilli vezeti, míg a juniorok között a norvég Ole Christian Veiby áll az élen.