Jari-Matti Latvala idei harmadik sikerét aratta a Korzika Rallyn. A finn pilóta 43 másodperces előnnyel ért célba az M-Sport fiatal walesi tehetsége, Elfyn Evans előtt. A dobogó legalsó fokára Andreas Mikkelsen állhatott fel. A heves esőzés miatt több szakaszt is töröltek a rendezők a verseny programjából.

151004 corse n2

A Korzika Rally pénteken egy közel 30 kilométeres gyorsaságival kezdődött. A Plage du Liamone – Sarrola-Carcopino közötti távon Sebastien Ogier és a shakedown leggyorsabb pilótája, Robert Kubica azonos időt autózott. A nyitószakasz harmadik legjobbja Latvala lett, aki 5,8 másodperccel maradt el Ogiertől és Kubicától.
A második gyorsaságit törölték a programból a heves esőzés okozta áradások és földcsuszamlások miatt.
A nap zárószakaszát, hatalmas meglepetésre, Elfyn Evans nyerte meg Kevin Abbring és Stephane Sarrazin előtt. Evans az összetettben is átvette a vezetést, és közel 19 másodperces előnnyel várta a szombati folytatást.
Sebastien Ogiert egy bal hátsó defekt mellett a Polo váltójának meghibásodása is hátráltatta. A francia pilóta másnap csak a Rally2 szabályai szerint tudta folytatni a viadalt.

A Korzika Rally állása az első versenynap után:

1. E.Evans – D.Barritt (Ford Fiesta RS WRC)   46:48.5
2. K.Abbring – S.Marshall (Hyundai i20 WRC)   +18.7
3. JM.Latvala – M.Antilla (Volkswagen Polo R WRC)   +22.9

Szombaton eredetileg három szakasz várt a mezőnyre, azonban a négyes gyorsaságit is törölték a rendezők az időjárás okozta akadályok miatt.  Az ötödik, Francardo – Sermano között kanyargó pályát Latvala abszolválta a leggyorsabban. A finn versenyzőt két csapattársa, Andreas Mikkelsen és Sebastien Ogier követte. A következő gyorsaságin, a közel 49 kilométeres Muracciole – Col de Sorba távon Ogier nem talált legyőzőre. Latvala itt egy második időt autózott, és ez elegendő volt ahhoz, hogy az összetettben átvegye a vezetést Evanstól.
A világbajnok, Sebastien Ogier az összetett 24. helyén tanyázott, Robert Kubica pedig két defektet is összeszedett, ami miatt több mint 14 perces hátrányba került.

151004 corse n3

A verseny állása a szombati nap után:

1. JM-Latvala – M.Antilla (Volkswagen Polo R WRC)   1:42:24.8
2. E.Evans – D.Barritt (Ford Fiesta RS WRC)   +2.0
3. A.Mikkelsen – O.Floene (Volkswagen Polo R WRC)   +30.8

Vasárnap szintén három pályán kellett bizonyítania a mezőnynek. A nap első szakaszán, a 37 kilométeres Sotta – Chialza közötti útszakaszon Ogier száguldott végig a leggyorsabban. A Volkswagen francia pilótáját Latvala és Mikkelsen követte.
A nyolcadik szakaszon, amely a 42 kilométeres Zérubia – Martini táv volt, Dani Sordo 3.2 másodpercet adott Ogiernek és közel 7 másodperccel volt gyorsabb Latvalánál. Az összetettben Latvala már több mint fél perccel vezetett Evans előtt.
A verseny a 17 kilométeres Bisinao – Agosta Plage gyorsaságival ért véget, amely egyben a Power Stage is volt. Ogier újabb részsikert könyvelhetett el Korzikán. A Power Stagen második helyezettje Robert Kubica lett, míg Latvala kapta a harmadik pozícióért járó extra 1 pontot.
A Korzika Rally céljában Jari-Matti Latvala ünnepelhetett. A finn pilóta mellé Elfyn Evan és Andreas Mikkelsen állhatott fel a dobogóra.
A WRC 2-ben Julien Maurin diadalmaskodott a Ford Fiesta RRC-vel. A kategória ezüstérmese Esapekka Lappi lett a Skoda Fabia R5-tel.