Kris Meeke nyerte a 2015-ös rally világbajnokság negyedik fordulóját, az Argentin Rallyt. A második helyen szintén egy Citroenes pilóta, a norvég Mads Ostberg ért célba. A francia alakulat utoljára két éve ünnepelhetett rally világbajnoki futamgyőzelmet. Dani Sordo a 2013-as Német Rallyn tudott sikert elérni a DS3 WRC-vel.

Szombaton négy gyorsasági szerepelt a verseny programjában. Meeke több mint 1 perces előnnyel vágott neki a napnak. A hetedik gyorsaságin a pénteken technikai hiba miatt búcsúzó Sebastien Ogier bizonyult a leggyorsabbnak. A következő szakaszon ismét egy Volkswagenes versenyző nyert. Andreas Mikkelsen 27:17.4-es idővel száguldott végig a több mint 42 kilométeres pályán. Meeke előnye ekkor már csak 32 másodperc volt Ostberghez képest. A délutáni kör első szakaszát törölték a szervezők, miután Hayden Paddon egy ugratónál több nézőt is elsodort. A hat sérült közül kettőt helikopterrel, négyet pedig mentőautóval szállítottak a cordobai kórházba.

150427 hyundaipaddon

„Ez egy jobbos kanyarban történt egy ugrató után. Reggel padlógázzal mentünk át ezen a részen, és akkor is elemelkedett a kocsi, de később már több keréknyom volt, mivel a mezőny már átment itt egyszer, és a délutáni körben ugyanúgy padlógázzal érkeztünk meg, de a kocsi nagyobbat repült és féloldalasan landoltunk.” –nyilatkozta az eset után Paddon.

A nap utolsó gyorsaságiját Mikkelsen nyerte a Polo R WRC-vel. Meeke 38.6 másodperces fórral várhatta a vasárnapi folytatást.

150427 fordfiestawrc

Vasárnap kétszer teljesítette a mezőny a 16,32 kilométeres El-Condor – Copina távot. Az első körben Mikkelsen volt a leggyorsabb, 5.7 másodperccel megelőzve Dani Sordot. Jari-Matti Latvala technikai hiba miatt a harmadik helyről állt ki a versenyből. Az utolsó szakaszt, amely egyben a Power Stage is volt, Sebastien Ogier nyerte Sordo és Ostberg előtt.
Andreas Mikkelsen és Thierry Neuville autójában is megsérült a futómű, ami miatt mindkét versenyző feladta a küzdelmet.
Kris Meeke első WRC-s győzelmét szerezte meg Argentínában. A dobogó második fokára Mads Ostberg állhatott fel, míg Elfyn Evans a harmadik helyen vitte célba a Ford Fiesta RS WRC-t.

150427 meeke

A WRC2-t a Ford Fiesta RRC-vel versenyző Abdulaziz Al-Kuwari nyerte Diego Dominguez és Jari Ketomaa előtt.

10. F.Villagra – D.Curletto (Ford Fiesta MR)   +25:19.6

A sorozat következő állomásának Portugália ad majd otthont. A Vodafone Rally de Portugal május 21-24. között kerül megrendezésre.