A hétvégén elstartolt a Cseh Rally Bajnokság, amelynek első állomása az 50. Rallye Sumava Klatovy volt. A Skoda legújabb versenygépe, a Fabia R5 ezen a futamon debütált versenykörülmények között.

A 2013-as Európa-bajnok, Jan Kopecky tehette meg az első versenykilométereket az új Fabiával. A cseh pilóta és navigátora, Pavel Dresler a tizenkét szakaszból tizenegyet megnyertek és több mint másfél perccel értek célba a Citroen DS3 R5-el versenyző Bryan Bouffier – Gabin Moreau páros előtt. A dobogó legalsó fokára a Pavel Valousek – Veronika Havelkova kettős állhatott fel a S2000-es Fabiával.

150428 skodafabiar5

„Ennél jobban nem sikerülhetett volna az első szereplésünk az új Skoda Fabia R5-el. A sok teszt ellenére természetesen egy kicsit feszültek voltunk, mivel csak versenykörülmények között tudhattuk meg mire is képes az autó valójában. A kocsi tökéletesen működött:  nagyon örülünk a győzelemnek és remélem, hogy sikerült a szurkolókat is lenyűgöznünk az új Fabia R5-el. Már nagyon várjuk a következő futamot ezzel a remek kocsival.” –nyilatkozta Jan Kopecky.

A cseh bajnokság következő fordulója a Rally-Cesky Krumlov lesz május 22-23. között. Ezzel a futammal egy időben, Portugáliában tér majd vissza a rally világbajnokság porondjára is a Skoda Motorsport. A Fabia R5-el Esapekka Lappi és Pontus Tidemand fog szerepelni a WRC2 kategóriában.