Juha Salo ötödik alkalommal nyerte meg a Finn Rally Bajnokság nyitófutamát, az Arctic Lapland Rallyt, és ezzel ő lett a verseny történetének legeredményesebb pilótája.

A finnországi eseményen több nagy név is rajthoz állt. Karl Kruuda egy Citroen DS3 R5-el vágott neki a Rovaniemi bázisú futamnak. A korábbi Forma-1-es pilóta, Heikki Kovalainen egy Ford Fiesta R5-el debütált az Arctic Lapland Rallyn, a lengyel Michal Solowow szintén egy R5-ös Fiestával nevezett.

150127 lapland n2

A Mitsubishis Salo mögött Joni Nikko és Jussi Vainionpää ért célba a havas viadalon. Kovalainen a hatodik pozícióban teljesítette a tizenkét szakaszt, míg Karl Kruudának technikai hiba miatt idő előtt ért véget a viadal.