Václav Pech nyerte a rally Európa-bajnokság idei nyolcadik futamát, a Barum Rallyt. A Mini Cooper S2000-el versenyző cseh pilóta közel egy perces előnnyel ért célba az ezüstérmes Sepp Wiegand előtt. A dobogó legalsó fokára a szintén hazai közönség előtt autózó, Tomás Kostka állhatott fel.

A futam a Peugeot-s Kevin Abbring kezdte a legjobban. A fiatal holland pilóta megnyerte az első három gyorsaságit, de a negyedik szakaszon motorprobléma miatt feladta a versenyt. Esapekka Lappi megütötte a Skoda Fabia bal hátsó futóművét és ezzel a finn is kiszállt a győzelemért folytatott csatából. Craig Breen-nek is négy gyorsaságiból állt az idei Barum Rally. Az Peugeot ír pilótája lecsúszott az útról és összetörte a 208 T16-ot. Abbring, Lappi és Breen kiesésével Roman Kresta került az élre. Kresta azonban nem örülhetett sokáig a vezető pozíciónak, mivel a hatodik gyorsaságin eltört a Skoda Fabia S2000 kipufogó leömlője. A cseh pilóta balszerencséjének köszönhetően Václav Pech örökölte meg az első helyet, amit egészen a leintésig meg is őrzött.

140901 barum n2

A futamon több magyar egységért is szoríthattunk. A Lukács „Csucsu” Kornél – Mesterházi Márk páros az összetett huszonharmadik helyén fejezte be a viadalt. Hadik Andrásék és Klausz Kristófék is az utolsó szakaszon búcsúztak a futamtól.