Esapekka Lappi nyerte az rally Európa-bajnokság negyedik fordulóját, a Circuit of Ireland Rally-t.
A Skoda finn pilótája végig uralta a futamot. A tizennyolc gyorsaságiból tízet megnyert, és a harmadik helynél nem autózott rosszabb időt egyik szakaszon sem.

Lappi mögött a német Sepp Wiegand ért célba a S2000-es Fabiával. A dobogó legalsó fokára a hazai pályán versenyző Robert Barrable állhatott fel.

Az Akropolisz Rally győztese, Craig Breen a szombati nap nyitószakaszán technikai hiba miatt kiesett.  Az ír pilóta 12.6 másodperccel állt a második helyen, amikor a Peugeot-ján elromlott az üzemanyag ellátó rendszer.

140420 erc n2

„Elvesztette az autó erejét, majd utána el sem indult. Nem tudom mi történt. C’est la vie.” – nyilatkozta Breen.

A Bessenyey Zoltán – Nyirfás Julianna Hondás páros az összetett tizedik helyén fejezte be a versenyt. Vizin László, Zsiros Gáborral az oldalán a tizenharmadik pozíciót autózta a Peugeot 207 S2000-el.

13. Vizin László – Zsiros Gábor (Peugeot 207 S2000)   +16:30.6

A bajnokság Portugáliában folytatódik. A SATA Rallye Acores május 15. és 17. között kerül megrendezésre.